23.10.2019

На 21 октомври официално стартира учебната година за новата задочна 2-семестриална магистърска програма „Енергийни пазари и услуги“ към Катедра „Икономика и управление по отрасли“ на Стопанския факултет. Студентите бяха посрещнати в програмата от ръководителя доц. д-р Атанас Георгиев и координатора ас. Мария Трифонова, като обучението започна с лекции по „Регулирани услуги, пазари и ценообразуване“.

EPU-2019

Програмата е предназначена за работещи професионалисти и е в задочна форма, като обучението по специалните дисциплини e организирано в 3 модула по 5 дни през зимния семестър и 2 модула по 5 дни през летния семестър.

В първия випуск на програмата се записаха над 40 студенти. След семестриално завършване, те трябва да защитят магистърски тези през ноември 2020 г.