14.01.2021

На 14-и януари гост-лектори в онлайн занятията на магистърската програма „Енергийни пазари и услуги“ (бяха представители на Управителния съвет на Индустриален клъстер „Електромобили“ (ИКЕМ) – д-р инж. Стефан Апостолов и Илия Левков (Председател на УС).

ikem

(снимката е от предишна среща в Стопанския факултет)

В дискусията със студентите д-р Апостолов и г-н Левков обсъдиха темите за развитието на технологиите, интеграцията с електроенергийните мрежи, автономните електромобили, инициативите за подкрепа на сектора в България и др.

Стопанският факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ е член на ИКЕМ и осъществява сътрудничество с браншовата организация за развитие на сектора на електрическата мобилност в България.