17.12.2021

В рамките на българо-френската програма за двустранно научно сътрудничество „РИЛА“, изпълнявана чрез Фонд „Научни изследвания“, бе одобрен за финансиране проект на тема „Организационна социална отговорност“, изпълняван от екип на Стопанския факултет – проф. д-р Албена Вуцова , доц. д-р Тодор Ялъмов, д-р Мартина Арабаджиева. Партньори по проекта са колеги от UVSQ, Paris-Saclay.

Rila

Основната цел на одобрения проект е да се изследва до каква степен институциите на висше образование имат активна роля в областта на организационната социалната отговорност. Проектът предвижда и широкообхватно емпирично изследване на нагласите и практиките, свързани с ОСО сред студенти, преподаватели, както и фирмени структури.