Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Възможност за студентите от Стопанския факултет - конкурс "Млад икономист" 2020

Възможност за студентите от Стопанския факултет - конкурс "Млад икономист" 2020

Съюзът на икономистите в България набира участници за конкурса "Млад икономист" 2020. Целта на Националния конкурс на СИБ е да провокира младите хора за обсъждане и разработване на идеи, които да дадат отговори на въпроси като:

• Какви изисквания дигитализацията предявява към човешкия фактор?
  • Как образованието и обучението подготвят хората за дигитализацията?
  • Какви характеристики има дигиталната икономика и как България посреща предизвикателствата на дигитализацията?
  • Има ли напредък дигитализацията в образованието и как може да се подпомогне по-нататъшния преход към дигитална икономика?
  • Какъв е приносът на дигитализацията за икономиката и обществото? Как може да се подобри включването на българската икономика и общество в процесите на усвояване на дигитализацията?
  • Какви са европейските политики за разширяване процеса на дигитализация?
  • За повече информация вижте обявата и анотацията .