10.12.2025
Студентите от Стопанския факултет са поканени да участват във Втората международна олимпиада по икономика „Ultimate League for Mastery in Applied Economics“ (ULMA), организирана от Института по икономика към Университета в Улм, Германия.
Състезанието ще се проведе на 16 януари 2026 г. в хибриден формат – присъствено в кампуса на Университета в Улм и онлайн чрез платформата Zoom, в часовия диапазон 12:00–14:00 ч. (CET). Олимпиадата ще се състои на английски език и е отворена за студенти от бакалавърска, магистърска и докторска степен.
Миналогодишното издание събра участници от 25 държави и близо 30 университета. Целта е да се насърчат международният академичен обмен, духът на приятелска конкуренция и отличните постижения в приложната икономика.
Състезанието ще се проведе индивидуално в три отделни категории – бакалаври, магистри и докторанти, като темите включват микроикономика, макроикономика, иконометрия и финанси. Всяко висше училище може да номинира до четирима студенти. Продължителността на олимпиадата е 100 минути.
Регистрацията вече е отворена, а крайният срок за записване е 7 януари 2026 г.
Всички участници ще получат сертификат за участие, а най-добре представилите се студенти във всяка категория ще бъдат отличени с парични награди.
Регистрация
При интерес за участие, свържете с доц. д-р Димитър Златинов, dzlatinov@feb.uni-sofia.bg.
Избраните за участие студенти могат да се регистрират на следния сайт: https://www.uni-ulm.de/en/mawi/mawi-wiwi/forschung-und-lehre/ulma-economic-olympiad/


