Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Студенти от Стопанския факултет посетиха конференция в Европейския парламент

13.12.2019

На 10 декември 2019 в Европейския парламент се проведе конференция, посветена на 5G технологиите. В центъра на вниманието: предимствата и предизвикателствата от въвеждането на технологията от най-ново поколение (5G). Организатор и домакин на събитие беше евродепутатът Иво Христов.

По покана на организаторите в конференцията участваха петима студенти от Стопанския факултет . Участваха също ръководители на Nokia, Body of European Regulators for Electronic Communications и други. Студентите се запознаха с ползите от внедряването на новата технология за бизнеса и клиентите. Същевременно бяха изявени притесненията около 5G технологията.

Въпросите и дискусиите показаха, че темата е гореща и предизвикателна.

thumbnail_IMG_5993

thumbnail_IMG_5994