Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Стопанският факултет посрещна официално на живо и в електронна среда новите си студенти

02.10.2020

На 1 октомври, в електронната среда MS Teams Live Event, деканът на Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" доц. д-р Атанас Георгиев посрещна официално новите студенти в бакалавърските специалности "Икономика и финанси", "Стопанско управление" и Счетоводство, финанси и дигитални приложения". Деканът отправи и приветствие към цялата общност на Стопанския факултет - студенти, преподаватели, служители, възпитаници и партньори от национални и международни университети, компании и институции. Освен студентите първокурсници, тази година Стопанският факултет посреща официално и над 400 магистри в своите над 20 програми.

В официалното откриване, по повод 30-годишнината от възстановяването на Стопанския факултет, с приветствие се включи и първият декан и основател на Стопанския факултет - проф. д.ик.н. Георги Чобанов.

Вижте тук приветствието на Декана и записа от официалното откриване.

В събитието участваха още:

• Доц. д-р Боряна Богданова – Зам.-декан и директор на Кариерния център в Стопанския факултет
  • Кейт Холройд Смит – Директор на отдел „Бизнес развитие“, ICAEW (Kate Holroyd Smith - Head of Business Development, ICAEW);
  • Пенчо Добрев – Алумни на Стопанския факултет и ръководител на направление “BI, AI & Data Services“, Kaufland IT HUB;
  • Гл.ас. д-р Божидар Недев – част от екипа на Кариерния център на Стопанския факултет;
  • Илия Дечков – Президент на Бизнес клуб;
  • Гл.ас. д-р Любен Иванов – част от клуба по бридж на Стопанския факултет.
  • Гл.ас. д-р Венелина Цветкова – Департамент по спорт, СУ "Св. Климент Охридски"

По-късно през деня, бакалаврите първокурсници получиха официално своите студентски книжки при спазване на противоепидемични мерки от ръководителите на катедри и отговорниците на всяка специалност. Деканът посрещна официално всяка от групите и пожела на всички да имат успешно следване и още по-успешна кариера, да бъдат здрави и да използват всички възможности, които им предоставя образованието в Стопанския факултет.

FEBA-opening-2020