Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Стопанският факултет и EY Bulgaria успешно проведоха „Лятна академия за данъци и мита“

18.07.2020

От 15 до 19 юли екипът на магистърската програма „Митнически и данъчен контрол“ в Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, съвместно с EY Bulgaria, проведе онлайн „Лятна академия за данъци и мита“. Обучението премина при голям интерес. То се организира дистанционно от Центъра за образователни услуги на Стопанския факултет.

EY-FEBA

Лектори бяха: проф. Жак Малерб, “Simont Braun” (Брюксел); гл.ас. д-р Цветан Мадански (Стопански факултет); гл.ас. д-р Савина Михайлова-Големинова (Стопански факултет); Ирена Ставрева-Радушева (държавен инспектор в Териториална дирекция „Северна морска“, гр. Варна); Иван Андонов (НАП, Дирекция „СИДДО“); съдия Искра Александрова (Върховен административен съд); съдия Мадлен Петрова (Върховен административен съд); адв. Милен Райков (съдружник в EY Bulgaria).

Над 60 участника взеха активно участие в академията, сред които имаше представители на студенти от страната и чужбина, практикуващи юристи, Сметна палата на Република България, международни и български компании, данъчна и митническа администрация и др.

Бяха подготвени презентации и извършени записи на някои от лекциите, които ще бъдат използвани и за целите на учебния процес в Стопанския факултет на СУ през новата учебна година 2020-2021г.

Eкипът планира провеждане на Пролетна академия през април/май 2021 г.

Записи от лекциите са достъпни за участниците в Microsoft Teams.

school