Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Стопански факултет отново получи международно признание за високото качество на предлаганото обучение в областта на счетоводството, одита и финансите

10.02.2020

--untitled

Стопански факултет отново получи международно признание за високото качество на предлаганото обучение в областта на счетоводството, одита и финансите. За поредна година беше продължено партньорството с Института на дипломираните експерт счетоводители на Англия и Уелс (ICAEW). Освен признаване на акредитираните от ICAEW модули от професионалната квалификация ACA, студентите от бакалавърската програма „Счетоводство, финанси и дигитални приложения (на английски език)" и магистърската програма „Счетоводство и одит“ получават финансова помощ под формата на опростяване на изпитни такси, както и безплатна регистрация във виртуалния университет на ICAEW. Това им осигурява непрекъснат достъп до разнообразни и полезни учебни материали през целия период на следването (курсове по MS Excel, cloud accounting, развитие на личностните умения и др.), както и информация по актуални професионални теми за подпомагане на тяхното кариерно развитие. Към настоящия момент близо 45 студенти са регистрирани в платформата, като в началото на месец март броят им ще се увеличи с още 30.

Sofia University_page-0001