Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Съоснователите на LogSentinel доц. д-р Антон Герунов от Стопанския факултет и Божидар Божанов спечелиха голямата награда на DigitalK

02.06.2019

LogSentinel е големият победител в тазгодишната стартъп надпревара, част от технологичната конференция DigitalK, организирана от "Капитал" в партньорство с NEVEQ и LAUNCHub. Екипът разработва решение за защита на чувствителни данни, използвайки блокчейн технологиите. Компанията получи голямата награда от 10 хил. евро безусловно финансиране за развитие на бизнеса си.

logsentinel

Божидар Божанов и доц. д-р Антон Герунов

Младата компания е основана от доц. д-р Антон Герунов, преподавател в Стопанския факултет и оперативен директор на LogSentinel, и от Божидар Божанов. Доц. д-р Антон Герунов е експерт в областта на анализа на данни, защитата на личните данни, управление на риска и бизнес моделиране. Има над 10 години опит в частния и публичния сектор. Работил е като международен бизнес консултант и ръководител проекти за международни компании. Бил е съветник в Министерския съвет и е ръководител планирането и изпълнението на проекти и програма в сферата на електронното управление. Участвал е в изготвянето на законодателни промени в Закона за електронното управление, Закона за електронната идентификация и Закона за достъп до обществена информация. Ръководител е националната инициатива за Отворени данни за периода 2014-2017 г.

Повече от 100 международни стартиращи компании участваха в състезанието тази година. В първия ден от конференцията предварително избраните 14 стартъпа представиха проектите си през жури, съставено от предприемачи, инвеститори и бизнес ангели от цял свят. От всички компании бяха избрани четирите най-перспективни, които стигнаха до големия финал. В края на DigitalK те представиха бизнесите си пред широката публика. В състава на журито на големия финал бяха Мирела Йорданова, мениджър в Google for startups, Адео Реси, създател на акселератора Founders Institute, Стефан Ганчев, партньор във фонда LAUNCHub Ventures, Марвин Лиао, партньор в 500 Startups, директорът на българския клон на Founders Institute Милен Иванов и Иван Василев, член на УС на BESCO.

LogSentinel, разработва блокчейн технология за информационна сигурност. Тя помага на клиентите си да гарантират, че техните данни са защитени. Информацията, с която оперира стартъпът, е изцяло криптирана. Бизнесът на LogSentinel е изцяло B2B ориентиран, а решението се използва вече от Райфайзен банк и Държавната агенция за електронно управление. Проектът им включва табло с мониторинг в реално време на всички действия на потребителите в системата с данни. Компанията предлага и функционалност, с която търси измами, уведомявайки ако някой направи опит за злоупотреба.

LogSentinel наскоро спечели и състезанието GovTech Pioneers Challenge в Австрия.