Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Гост-лекция на Калоян Стайков, Институт за пазарна икономика, в енергийната магистратура на Стопанския факултет

05.12.2019

Калоян Стайков, старши икономист в Института за пазарна икономика и докторант в Катедра „Икономика и управление по отрасли“ на Стопанския факултет, изнесе гост-лекция на тема „Регулиране и ценообразуване в електроенергетиката“ пред студентите от магистърската програма „Енергийни пазари и услуги“ на 2 декември.

KStaykov

В лекцията си Калоян Стайков представи принципите на ценовото регулиране в електроенергетиката, ролята на Комисията за енергийно и водно регулиране, методологията на КЕВР и конкретни решения от миналите ценови периоди.