Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Годишна международна конференция на Стопанския факултет: 25-27 ноември 2022 г.

08.08.2022

Годишната международна конференция на Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ ще се проведе в периода 25-27 ноември 2022 г. Тазгодишната тема е „Кризи, устойчивост и трансформация“ и конференцията ще търси отговори на настоящите предизвикателства както пред Европейската и световна икономическа система, така и пред политическите системи и социални договори по цял свят.

Стопанският факултет кани български и международни учени, създатели на политики, лидери от бизнеса, приятели на факултета и заинтересована публика на дискусия за настоящите проблеми на регионалната и глобална икономика и възможните им решения.

1 xq8j-ocuWz4NHVzteDLREw

Темите на конференцията ще включват, но не са ограничени до:

• Влизането на България в Еврозоната
  • Последиците от скорошни и настоящи кризи (Брекзит, Ковид-19, войната в Украйна и др.) върху фирмите
  • Финансова икономика, финтех и банкиране
  • Приложения на изкуствения интелект и машинното самообучение в бизнеса
  • Финансово заразяване и системен риск
  • Имиграция
  • Икономическа история
  • Корпоративно управление
  • Иновации и Индустрия 4.0
  • Сива икономика
  • Данъчно облагане
  • Корпоративна култура
  • Поведенчески изследвания
  • Експериментална икономика
  • Изследвания за равенството между половете
  • Други

Стопански факултет моли всеки заинтересован да участва в конференцията да изпрати кратко резюме (1/2 страница) на разработката си до 25 септември 2022 г. на d.radev@feb.uni-sofia.bg и conference@feb.uni-sofia.bg (в cc.). Авторите на приетите за участие разработки ще бъдат уведомени до 30 септември 2022 г. Крайният срок за разширени резюмета и финализирани разработки е 30 октомври 2022 г. Ако искате да организирате специална сесия, молим да изпратите предложение с тема и потенциални участници до 25 септември 2022 г. организаторите може да помолят участниците в конференцията да дискутират разработките на други доклади в сесията.

Важни дати:

• 25 септември 2022 г. – подаване на кратки резюмета и предложения за специални сесии
  • 30 септември 2022 г. – Одобрените участници получават уведомление от организационния комитет
  • 31 октомври 2022 г. – Подаване на окончателните варианти на научните разработки
  • 31 октомври 2022 г. – Публикуване на програмата на конференцията

Лице за контакти от организационния комитет:

ас. д-р Деян Радев на e-mail: d.radev@feb.uni-sofia.bg

Пълният анонс на конференцията (на английски език) може да бъде свален от тук .