Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Доц. д-р Марина Стефанова представи Стопанския факултет на СУ на X Global Baku Forum: "The World of Today: Challenges and Hopes"

15.03.2023

На 9 и 11 март 2023 г. се проведе 10-ото издание на организирания от Международния център „Низами Ганджеви“ глобален форум в Баку „Днешният свят: предизвикателства и надежди“. На фокус бяха различни теми, част от които свързани с глобалната сигурност и мир, с ефективния мултилатерализъм, с бъдещето на Африка, с ролята на Китай за глобалното развитие и сигурност, както и ключови секторни въпроси – бъдещето на образованието, как да трансформираме глобалните икономики и градовете на бъдещето, устойчивост и глобална икономика, и др.

Untitled design (1)

На форума присъстваха над 400 участници, включително настоящи и бивши държавни и правителствени ръководители, нобелови лауреати, международни организации и граждански общества. Стопанският факултет на Софийски университет „Св. Климент Охридски“ беше представен от доц. д-р Марина Стефанова, ръководител на магистърската програма „Отговорно и устойчиво развитие“ и ESG Academy, която говори по темата "Implementation of the UN Sustainable Development Goals in the Countries from the Extended Black Sea Region — the Role of Universities" пред колегите си от UN SDSN Black Sea.

На форума също така присъстваха президентът на България Румен Радев, който взе участие в сесия, посветена на научната и технологична революция, президентът на България между 2012 — 2017 г. Росен Плевнелиев, президентът на Black Sea Universities Network (BSUN) Eden Mamut, както и представител на българската младеж.