Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Д-р Бойко Ницов с гост-лекция за трансграничните газопроводи в МП „Енергийни пазари и услуги“

01.12.2022

На 28 ноември бе проведена гост-лекция на д-р Бойко Ницов на тема: „Transborder Gas Pipelines: Methods of Pre-Investment Economic Analyses“, в рамките на лекциите в МП „Енергийни пазари и услуги“.

BoykoNitzov

По време на лекцията д-р Ницов засегна следните теми:

• Търсене и предлагане на инфраструктурни услуги;
  • Методи за оценка на търсенето (на газ)
  • Договорна рамка
  • Анализи разходи-ползи
  • И др.

Д-р Ницов е бил ръководител на екипа за развитие на газовата инфраструктура на Агенцията за сътрудничество между енергийните регулатори на Европейския съюз в Любляна, директор на програми в Евразийския център на Атлантическия съвет във Вашингтон, старши експерт по инвестициите в Секретариата на Енергийната харта в Брюксел и асоцииран директор на Института за енергийна икономика и политика към Енергийния център „Саркис“ на Университета в Оклахома. Заемал е длъжности и в университети в България и в САЩ.