Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / 22 май: Бояна Ачовски от Gas Infrastructure Europe ще е виртуален гост-лектор в МП "Енергийни пазари и услуги" на Стопанския факултет

18.05.2020

В онлайн лекциите по "Устойчиво управление на енергийни системи", магистърска програма "Енергийни пазари и услуги" на 22 май от 10:40 до 12:00 ч. ще гостува Бояна Ачовски, генерален секретар на Gas Infrastructure Europe.

Бояна Ачовски ще разкаже за ролята на газовата инфраструктура в процесите на декарбонизация на енергийните системи, ще разясни на студентите какво е секторна интеграция и какви са възможностите за нейното реализиране. Тема на дискусиите ще е и Зеленият пакт и неговото възможно отражение върху газовия сектор.

Лекцията е отворена за всички настоящи студенти в магистърската програма и за алумни.

Моля, за линк за достъп, обърнете се към ас. Мария Трифонова, mgtrifonova@feb.uni-sofia.bg

photo_BA