Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Научна дейност / Конференции, семинари и специализации / Покана за публична дискусия на тема Бедността в България: Фактори, рискови групи и предизвикателства пред социалното подпомагане - 17 март, 10 ч., х-л Радисън

13.03.2015

Покана за публична дискусия на тема

Бедността в България:
Фактори, рискови групи и предизвикателства пред социалното подпомагане

10:00 – 12:00 часа, 17 март, х-л Радисън

Институтът за пазарна икономика (ИПИ) има удоволствието да Ви покани на публична дискусия за бедността в страната през призмата на образованието и пазара на труда. На събитието ще бъде представена работата на екипа на ИПИ по темата през последната година и ще бъдат обсъдени следните въпроси:

• Какви са измеренията на бедността в страната и какъв е профилът на изпадналите в дълбока бедност?
  • Кои са факторите, които предопределят бедността и подоходното неравенство в страната?
  • Кои са рисковите групи в обществото и от кои политики се влияят най-много?
  • Какви са предизвикателствата пред социалното подпомагане в страната и отговарят ли на тях текущите предложения за реформа?

Дискусията ще се проведе в х-л Радисън на 17 март от 10:00 до 12:00 часа

Програма:

09:45 – 10:00 Регистрация и кафе
10:00 – 10:20 Представяне на ИПИ: Рискови групи и измерения на бедността
Петър Ганев, старши икономист
10:20 – 10:40 Представяне на ИПИ: Предизвикателства пред социалното подпомагане
Явор Алексиев, икономист
10:40 – 11:00 Кратки изказвания: Георги Ангелов (ИОО), Лъчезар Богданов (ИУ), Георги Ганев (ЦЛС)
11:00 – 12:00 Отворена дискусия върху поставените теми

Моля потвърдете Вашето участие в събитието с мейл или обаждане на Весела Добринова до 16-ти март (е-mail: vessela@ime.bg; тел.: 02 952 62 66).

Проектът “Активно гражданство и добро управление в борба с бедността” се финансира в рамките на Програмата за подкрепа на НПО в България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2009-2014 г.