Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Научна дейност / Конференции, семинари и специализации / Открита лекция на тема: „Културата на хармонията в изграждането на общност със споделена съдба“ - Лектор: проф. Уан Гъ, четвъртък 18 януари, 13 ч., Зала 1, Ректорат

16.01.2018

Открита лекция на тема:

„Културата на хармонията в изграждането

на общност със споделена съдба“

Лектор:

проф. Уан Гъ

Четвъртък, 18 януари, 13 ч., Зала 1, Ректорат

Изпълнителен зам.-председател на Комисията по природна среда и цивилизация към Алианса на цивилизациите на ООН, председател на Асоциацията за глобална хармония, почетен председател на организационния комитет на Лондонската олимпиада за изящни изкуства 2012, професор в университета "Нанкай", Китай.

През 2012 г. по покана на Форума за диалог на цивилизациите към ООН изнася водеща реч пред Общото събрание на Обединените нациии на тема „Културата на хармонията като водещ фактор в човешката цивилизация“. Автор на книгата „Културата на хармонията“

Съдържание на лекцията:

I. Хармонията на космоса

1. Разкриване хармонията на космоса

2. Отношенията на хармония между космоса и човешкото съществуване

3. Идентично репродуциране на хармонията

II. Хармонията на човека

1. Хармония на многообразието като начин на живот

2.Различията на човешката култура

3.Принципът на съществуване в „Търсене на общото и уважение към различното“

III. Хармонията между небесното и човешкото начало

1. Пресечната точка между науката и логиката