19.06.2019

10

На 18 юни на посещение в Стопанския факултет бяха 30 студенти и трима преподаватели от Висшето училище за системи на управление (ESSYM) на Търговско-промишлената палата на Париж (Иль дьо Франс).

Те се срещнаха със студенти от втори курс от френската програма по икономика и управление на факултета.

Френските студенти бяха приветствани от декана, доц. Седларски, зам.-деканът по международната дейност, доц. Марселен Йовоган представи накратко факултета, а проф. Желю Владимиров от катедра Стопанско управление сподели практики от УЧР в България.

ED865E26-7359-44BE-BE37-92BCAE0F2FE8

С участието на българските студенти се формираха няколко групи, които работиха съвместно върху компютърно решаване на казус, свързан с УЧР на френска компания, която планира да започне бизнес в България.