14.07.2019

В рамките на споразумението между Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Zhejiang University Ningbo Institute оf Technology между 01-10 юли 2019г. се проведе първото лятно училище на студенти от Университета в гр. Нинбо, Китай. Пристанището на гр. Нинбо е на първо място в света по тонаж обработено карго годишно.

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Домакин на лятната школа беше Стопанският факултет в сътрудничество с Центъра за икономика и политика на Китай към СУ „Св. Климент Охридски“.

Лятното училище идва като продължение на сътрудничеството между факултета и Zhejiang University Ningbo Institute оf Technology, по което миналата година група студенти и докторанти от Стопански факултет посетиха гр. Нинбо, Китай.

В рамките на лятната школа студентите имаха лекции по международни икономически отношения с акцент върху инициативата One Belt, One Road, логистика, енергийни пазари, както и практически занимания. Студентите посетиха двете най-големи морски пристанища в България, бизнес инкубатор, логистичният хъб и свободната зона в гр. Бургас.