10.04.2023

Деканът на Стопанския факултет доц. д-р Атанас Георгиев посети Академията за икономически изследвания (ASE) в Букурещ във връзка с официалното отбелязване на 110 години от нейното създаване. Доц. Георгиев посети академията по покана на ръководството на ASE и на декана на Bucharest Business School проф. Василе Страт.

ASE-1

По време на годишнината бяха проведени няколко академични семинари и конференции, а на 6 април на специална церемония в Аула Магна на ASE бившият президент на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер получи официално титлата „Доктор хонорис кауза“ на ASE в присъствието на румънския президент Клаус Йоханис.

ASE-2

Академията за икономически изследвания е основана на 6 април 1913 г. и в момента в нея се обучават над 18 хил. студенти.