Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Кариерен център / Полезна информация за студенти / Добре дошли в своето професионално общество!

10.01.2020

Добре дошли в своето професионално общество!

LinkedIn е популярна социална мрежа особено в сферата на бизнеса, но знаем ли точно какви са функциите ѝ и как да я използваме?

Какво е LinkedIn?

Най-просто казанo LinkedIn е социална мрежа, която свързва професионалисти от всички сфери. Тя е база данни на множество работодатели и HR- и, като основно или помощно средство за подбор на кадри.

LinkedIn ще ти помогне да:

- да откриеш мечтаната работа или стаж;

- да намериш курс или тренинг;

- да създадеш и поддържаш множество контакти полезни за твоето професионално и лично развитие.

Един добър LinkedIn профил може да е перфектното резюме, което потвърждава добре свършената работа, призната и от други професионалисти.

Защо да си направим профил в LinkedIn?

Защото:

- над 65 милиона професионалисти използват LinkedIn и един от тях може да бъде работодател на мечтаната от теб работа;

- чрез платформата ти си разпознаваем и откриваем;

- аудиторията се интересува от твоите професионални умения;

- помага ти да се развиваш и да израстваш;

- създаваш и поддържаш ценни контакти с твои близки, колеги, съмишленици, а техните контакти стават и твои.

Как работи?

• Създаваш си профил, който с наша помощ ще бъде перфектен;
  • Създаваш връзки като добавяш хора, които познаваш, организации, за които си работил, в момента работиш, искаш да работиш или чиито дейности са ти интересни;
  • Можеш да се включиш в различни групи, които те вълнуват и биха ти били полезни;
  • Бъди активен! Свързваш се с компаниите, хората които те интересуват или пък те се свързват с теб;
  • Намираш мечтаната работа, стаж или курс!

Лесно е, нали?

Ако все още нямаш профил в LinkedIn, току що получи няколко причини да си направиш! Не чакай, а действай сега! Ние можем да бъдем еден от първите ти контакти https://www.linkedin.com/groups/13540271/