Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / ESG Help Desk / Кампания „Устойчив начин на живот“ / Материали за октомври от кампанията „Устойчив начин на живот“

Screenshot 2023-10-10 152333

Месец октомври е посветен на доброволчеството.

Постигането на Глобалните цели на ООН за устойчиво развитие (2030) е немислимо без участието на доброволите, които чрез солидарност и подкрепа допринасят за справянето с глобалните проблеми. Знаем ли, обаче, какви са предизвикателствата пред доброволците, кои са най-предпочитаните каузи и дестинации, какво представлява доброволчеството за околната среда и справянето с климата, как можем да повишим ангажираността на обществото към доброволчеството?

Кампанията „Устойчив начин на живот“ информира за социални и екологично значими теми, включително добро здраве и образование; достойна кариера и баланс между работата и личния живот; опазване на ресурсите и биоразнообразието; рециклиране; климат; енергия; мобилност и туризъм.

Реализира се от ESG Lab и студентите от МП „Отговорно и устойчиво развитие“ на Стопански факултет към СУ „Св. Климент Охридски“.

Материали за сваляне:

Материалите могат да се свалят, разпространяват и използват безплатно за информационни цели (линкове за материалите по месеци можете да намерите в края на страницата на кампанията).

Виртуална библиотека за месец октомври:

ДОБРОВОЛЧЕСТВО
ДОБРОВОЛЧЕСТВО (1)