Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Академични постижения / През зимния семестър на уч. 2018/2019 г. Стопанският факултет за първи път посреща общо 44-ма чуждестранни студенти по обменни програми

1

44-ма чуждестранни студенти по програми за обмен са избрали Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" за своето обучение през зимния семестър на академичната 2018/2019 г.

Разпределението на гостуващите студенти по страни е както следва:

1. Беларус – 1 бакалавър
  2. Германия – 15 /9 магистри и 6 бакалаври/
  3. Италия – 4 /2 магистри и 2 бакалаври/
  4. Китай – 9 /2 магистри и 7 бакалаври/
  5. Р Корея – 2 магистри
  6. Португалия – 3 бакалаври
  7. Русия – 2 магистър
  8. Саудитска Арабия – 3 магистри
  9. Словакия – 1 бакалавър
  10. Сърбия - 1 бакалавър
  11. Турция – 1 магистър
  12. Франция – 2 бакалаври

Студентите са членове на специално създадена група във Facebook, "Incoming Erasmus+ Students to FEBA, Sofia University", където получават информация за актуални възможности да общуват с българските си колеги и могат да обменят контакти с желаещите да се запознаят с тях.

2

Чуждестранните студенти бяха приветствани на 5 октомври 2018 г. от зам-декана на факултета по международната дейност, доц. д-р Марселен Йовоган и от г-жа Алида Ризова, администратор "Международна дейност" в Стопанския факултет. На срещата им бяха представени възможностите, които факултетът предоставя на своите обменни студенти, предлаганите курсове на чужди езици, клубовете и центровете към факултета и организираните социални събития.