Начало / Университетът / Факултети / Геолого-географски факултет / Новини / Плащане на семестриалните такси чрез СУСИ

Уважаеми студенти,

С цел подобряване на административното обслужване на студентите в СУ е реализирана възможност за плащане на семестриалните такси чрез информационната система СУСИ, с използване на системата за разплащане на ePay/EasyPay, като допълнителна алтернатива на досега съществуващите начини. При такова плащане отпада необходимостта от получаване на печат за платена такса в студентската книжка. Остава, обаче, необходимостта от записване в отдел "Студенти".

Възможността не важи за новоприетите студенти - студентите, които ще бъдат през този семестър в 1-и курс, ОКС "Бакалавър" и ОКС "Магистър", трябва да заплатят семестриалната си такса по някой от съществуващите досега начини. В частност студенти, завършили ОКС "Бакалавър" в СУ и имащи бакалавърски профил в системата, не могат да го използват за плащане на такса за ОКС "Магистър" - за това е необходимо да имат магистърски профил, който ще получат след заплащане (по друг начин), записване и въвеждане в СУСИ.

Плащането на семестриалните такси чрез СУСИ за зимен семестър на 2020/2021 учебна година ще бъде в рамките на кампания, достъпна от студентския профил, в периода: 01 август - 18 септември 2020 г.

Записването в отдел "Студенти" на студентите, отговарящи на общите изисквания и платили чрез СУСИ, става без да е необходимо присъствието на студента. Заверката на студентската книжка се осъществява в срок до две седмици от началото на семестъра.

За извършване на плащането операторът Ипей АД начислява съответни такси.

Подробна информация

При проблеми, свързани с плащането чрез СУСИ, както и за мнения и предложения относно новата възможност и конкретната ѝ реализация, моля обръщайте се към съответните администратори на СУСИ за вашия факултет - Отдел "Студенти".