Начало / Университетът / Факултети / Физически факултет / Вътрешни ресурси / IT - ФзФ / Правила за използване на софтуер във Физическия факултет

Легитимното използване на приложенията за работа с компютри има две форми:

• чрез софтуер, обявен за свободно ползване;
  • чрез софтуер със закупен лиценз.

Всяка друга употреба в сградите на Физическия факултет се счита за нарушение.

Лицата, свързани с факултета, имат правото на следния общоуреден лицензиран софтуер:

Microsoft Windows - за преподаватели, служители и научни работници за всички компютри във факултета, преносими компютри, както и на домашния си компютър.

Microsoft Office

• Персонален лиценз - за преподаватели, служители и студенти, в това число докторанти.
  • Лиценз за компютри за общо ползване - зали, лаборатории и др.

LabView - за преподаватели, служители и студенти

Секциите по-надолу се отнасят за всички лицензи с изключение на персоналния лиценз за Microsoft Office 365. За него посетете страницата му.

Получаване на код

Изчислителен център
admin@phys.uni-sofia.bg, 02 8161 774
сграда В, ет. 3, каб. 51

Попълва се и се подписва протокол на място с включени кодовете по заявка.

Инсталация

Windows 10 - поради това, че инсталационният пакет вече не се побира на еднослойни DVD носители, най-лесният начин е чрез използване на USB флаш памет с поне 8 GB пространство. Внимание!!! Цялата налична информация се изтрива.
Създава се чрез Media Creation Tool нa Microsoft

MS Office 2019 - изтеглете инсталационния файл на Office Deployment Tool, както и конфигурационния пример с инструкции, създаден от ИЦ на ФзФ.