Начало / Университетът / Факултети / Физически факултет / Архив / Успешни събития и участия / Успешно участие на българския отбор в състезание по физика в Румъния

От 21 до 25 март в гр. Букурещ, Румъния се проведе деветото състезание Romanian Master of Physics. Състезанието се провежда от 2009 г. и оттогава досега българските отбори са спечелили общо 29 медала – 4 златни, 5 сребърни и 20 бронзови, както и четири почетни грамоти.

Тази година в състезанието участваха 63 ученика от шест държави. Нашият отбор беше в състав Маргулан Исмолдаев, XII клас, МГ, гр. Варна – бронзов медал, Владимир Миланов, XII клас, НПМГ, гр. София – бронзов медал, Баян Гечев, XI клас, СМГ, гр. София – бронзов медал, Йово Йовчев, XII клас, ПЧМГ, гр. София – почетна грамота и Илия Ников, X клас, ПМГ, гр. В. Търново – почетна грамота.

Ръководители на отбора бяха доц. д-р Нено Тодоров и Георги Александров от Физически факултет при СУ „Св. Кл. Охридски“.

RMPh2023

Българският отбор, взел достойно участие в деветото състезание по физика от 21 до 25 март 2023 в Букурещ. Отляво надясно: Владимир Миланов, Баян Гечев, Маргулан Исмолдаев, Илия Ников и Йово Йовчев