Начало / Университетът / Факултети / Физически факултет / Информация за студенти / Обща информация / Електронни адреси в СУ

Уважаеми студенти,

Електронната поща за студенти от СУ е свързана със следните дейности и услуги:

Посредством пощенската кутия с адрес your_susi_name@uni-sofia.bg е въпрос на избор да получавате съобщенията на личния ви електронен адрес, да ги изтегляте с приложение в компютъра си или да ги четете чрез интерфейса за електронна поща на СУ.

Стъпките, които е необходимо да следвате, са следните(пропуснете тези, които не са ви необходими):

ВАЖНО!!! Абсолютно недопустимо е паролата да остане първоначалната - автоматично поставената от системата(ЕГН).

Забележка: Паролата от т.нар. система SU-LDAP служи(и е една и съща) за множество портали и услуги в СУ. Всички са описани в Указател на ел. ресурси в СУ

Синхронизация с друга (лична) пощенска кутия

• Изтегляне на писмата от другия електронен адрес.

Описание за Gmail и ABV - вместо с дадените примери попълнете полетата с данните, дадени ТУК

• Изпращане на предупредително съобщение до другия адрес за получено писмо.

Този вариант е подходящ, ако на адреса в СУ рядко се получават писма.

• Препращане на получените писма до другия адрес

Този вариант се препоръчва за прилагане само ако не работи първи вариант - "изтегляне на писмата от другия електронен адрес".

Успех!