Според данни на Световната здравна организация от 2019 г. насам се наблюдава двойно увеличаване на мислите и намеренията сред студенти да се самонаранят или да сложат край на живота си. Поканени сте да участвате в първото подобно изследване в България сред студенти. Попълването на въпросника отнема около 15 минути и е напълно доброволно. Тъй като изследването ще се проведе в два етапа, след няколко месеца ще получите линк към въпросника и ще бъдете поканени отново да го попълните. Ако това съобщение или попълването на въпросника са провокирали необходимост да обсъдите с някого Ваши преживявания, мисли, асоциации или тревоги за приятел, можете да се свържете с Центъра за психологическо консултиране и изследвания към Софийски университет (psy.counseling@phls.uni-sofia.bg) и ще получите персонализиран отговор.

- линк към изследването:

Ресурси – психологична помощ