Начало / Университетът / Факултети / Факултет по журналистика и масова комуникация / Предстоящи събития / Докторантски семинар „Медии и комуникации“

Факултетът по журналистика и масова комуникация организира ежегодния си Докторантски семинар „Медии и комуникации“ на 27 ноември 2020 г. в платформата за видеоконференции Teams.
Семинарът ще се проведе традиционно в рамките на Климентовите дни 2020 на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Докторантите от всички катедри на Факултета по журналистика и масова комуникация са поканени да вземат участие в него с 10-минутни доклади, свързани с докторантските им тези или с актуални изследвания в полето на обществените комуникации и информационните науки.
Целта на Семинара е да провокира дискусии по проблемите, залегнали в докторантските разработки, да подкрепи обмена на теоретични и практико-приложни проучвания, да очертае интердисциплинарни връзки и разнообразен инструментариум в научните изследвания.
Научно-образователният семинар е част от задължително-избираемите докторантски курсове в учебния план за втората и третата докторантска година. Участието в него носи 5 кредита.
Каним всички научни ръководители да се включат във форума, като изслушат представянията на нашите млади колеги и участват в дискусиите. Заявки със заглавията и резюмета (до 5 реда) на докладите се приемат на адрес mmnikolova@uni-sofia.bg до 20.11.2020 г.