Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Учебна дейност / бакалаври, магистри, докторанти, СДК / Магистърски програми / Факултет по педагогика / КАНДИДАТМАГИСТЪРСКА КАМПАНИЯ 2023/2024 (летен прием)

ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

За учебната 2023/2024 година Факултетът по педагогика обявява летен прием в две магистърски програми.

Програми с обучение срещу заплащане:

• Информационни и комуникационни технологии в образованието – 3 сем. задочно обучение
  • Дизайн за дигитално учене – 3 сем. редовно и задочно обучение

КАНДИДАТСТВАНЕ

Условия за прием

Условията за кандидатстване са посочени във всяка програма и са в зависимост от вида на приема.

Ръководство за онлайн кандидатстване – виж тук

Подаване на документи – от 22 декември 2023 г. до 31 януари 2024 г.

Документите за кандидатстване се подават на място в 212 стая, Ректорат на СУ „Св. Климент Охридски“ или онлайн през платформата: fp.kmk.uni-sofia.bg – виж тук

Кандидати, придобили висше образование в чуждестранни висши училища, предварително подават документи за извършване на процедура по признаване на дипломата за висше образование, съгласно Правилника на СУ „Св. Климент Охридски“ за признаване на придобито висше образование и завършени периоди на обучение в чуждестранни висши училища.

Такси за обучение - виж тук

БАЛООБРАЗУВАНЕ И КЛАСИРАНЕ

Резултатите и класирането са по магистърски програми и входящи номера на кандидатите.

СЪБЕСЕДВАНЕ (при прием за обучение срещу заплащане)

Събеседването включва въпроси, отнасящи се до мотивацията за избор на конкретните магистърски програми, лични, професионални качества и комуникативни умения на кандидатите. Като допълнителен въпрос е включен казус от педагогическата или социалната практика, чрез което се цели да се идентифицират умения на кандидатите за разсъждаване и търсене на решения на реален педагогически или социален проблем.

• Събеседване - 6 февруари 2024 г., 16 часа, онлайн
  • Класирани кандидати - виж тук
  • Записването ще бъде на 13, 14 и 15 февруари 2024 г. в 212 стая, Ректорат на СУ, северно крило, ет. 1 при инсп. В. Ралева.

Кандидатите да носят студентска книжка, две снимки формат 4/6 см и документ за платена такса за първи семестър. Заплащането е по банков път на същата банкова сметка на СУ, където е заплатена таксата за участие в кандидатмагистърската кампания. Впишете в основание за плащане - такса за обучение 1 семестър и името на магистърската програма, в която сте приет/а.

Information for INTERNATIONAL STUDENTS

Tuition fees in Sofia University for the academic 2022 / 2023 year for

foreign students from non EU member countries (in euro)