Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / Социална работа / Преподаватели / доц. д-р Силвия Цветанска

Длъжност
  • Преподавател
  • Ръководител на Университетския център по управление на качеството
Области на научен интерес

• Социална работа
  • Професионална квалификация и кариерно развитие
  • Тренинг на социални умения
  • Интерактивни методи на обучение
  • Психология на общуването

Преподавателска дейност

Бакалавърска степен

• Социална работа с група
  • Професионална квалификация и преквалификация
  • Комуникативни и поведенчески стратегии
  • Педагогическо общуване
  • Организационно развитие и консултиране

Магистърска степен

• Квалификационни програми за развитие на човешкия капитал
  • Оценяване на потребностите от обучение и квалификация
  • Педагогически комуникации
  • Етикет и протокол в управлението на училището
Изследователска работа
  • Европейска система за трансфер на кредити в професионалното образование – национален съветник ECVET
  • Управление на качеството - ръководител на проект „Усъвършенстване на системите за управление в СУ „Св. Кл. Охридски”, като ключ за повишаване качеството на университетските дейности и услуги”
  • Кариерно ориентиране в училище – експерт по проект на МОН

• Ръководител на Магистърска програма „Квалификация и пренасочване на работната сила”
  • Ръководител на следдипломна квалификация „Обучение на треньори за социалнопедагогически тренинг”

Научно ръководство - докторантури
  • Георги Стоянов – научна специалност 1.2. Педагогика
  • Хенриета Илиева – научна специалност 3.4. Социални дейности
  • Таня Терзийска – Кунева – научна специалност 3.4. Социални дейности
Избрани публикации
  • Цветанска, С. Предизвикателства в педагогическото общуване. С., «Просвета», 2006.
  • Цветанска, С., Б. Мизова. Педагогическо общуване за практически цели. С., Университетско издателство, 2015.
  • Цветанска, С. Разрешаване на конфликти: стратегии и подходи (учебно помагало). С., «ТерАРТ», 2006.
  • Мерджанова, Я., С. Цветанска. Наръчник за кариерни консултанти. С., МОН, 2014.
  • Мерджанова, Я., Б. Господинов, С. Цветанска. Институции и субекти на пазара на труда. С., Университетско издателство, 2004.
  • Цветанска, С., Р. Василева. Да бъдеш гражданин – теми по гражданско образование за часа на класа. Книга за учителя. С, „Просвета”, 2010.
  • Цветанска, С. Комуникативни и приложни аспекти на супервизията в социалната работа. – Годишник на СУ, Книга Социални дейности, том 100/2008.
  • Цветанска, С. Тренингов модел за развитие на комуникативни умения – Годишник на СУ, том 94/ 2001.
  • Цветанска, С. Валидиране на придобити чрез неформално учене компетенции на практикуващи кариерни консултанти. В: ECVET за учене през целия живот – Сборник статии. С., ЦРЧР, 2013
Езици
  • aнглийски, руски