Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / История на педагогиката и управление на образованието / Преподаватели / проф. д-р Емилия Еничарова

Длъжност
  • Преподавател
Области на научен интерес
  • История на българското образование;
  • Образователна политика и законодателство;
Преподавателска дейност

Бакалавърска степен

• История на българското образование;
  • Образователна политика и законодателство;
  • Училищно законодателство;
  • Връзки с обществеността

Изследователска работа
  • Участия в международни и национални конференции, в обучителни семинари, в научноизследователски проекти
Научно ръководство - докторантури
Избрани публикации
  • Еничарова, Е. Материално осигуряване на обществените училища и учителите в България (1878-1944). София, 2015.
  • Еничарова, Е.Образователна политика и законодателство. София, 2015.
  • Еничарова, Е., В. Делибалтова. Творчеството на Петко Цонев – две гледни точки. – В: ГСУ, кн. Педагогика, т. 106, 2013.
  • Еничарова, Е. Българското образование в периода 865-1878. С., 2012.
  • Еничарова, Е. Културен възход на България през ХІV в. Търновска школа. – В: Електронен сборник, изд. ДЕАЛ – Емилия Недялкова., С. 2011.
  • Еничарова, Е. Училищно законодателство. София, 2004.
  • Еничарова, Е. Просветно законодателство. София, 2002.
  • Еничарова, Е. Образованието в програмите на политическите партии в България - история и съвременност. София, 2002.
Езици
  • руски и френски език