Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / Дидактика / Преподаватели / проф. д-р Бончо Господинов

Длъжност
  • Декан
Области на научен интерес
  • Научни изследвания в образованието и социалната работа
  • Педагогика
  • Дидактика
  • Подготовка на учители
  • Качество на образоването
Преподавателска дейност

Бакалавърска степен

• Основи на педагогическите изследвания
  • Емпирични изследвания в социалната работа
  • Емпирични изследвания в неформалното образование
  • Педагогика

Магистърска степен

• Управление на качеството на образованието
  • Социално-педагогическа диагностика и оценяване
Изследователска работа
  • Педагогически статус на образованието
  • Качество на образованието
  • Научен статут на социалната работа
Научно ръководство - докторантури
  • Гарабед Баракян – тема “Превенция на употребата и злоупотребата с наркотици в Република България”
  • Моника Борисова – тема “Социално-педагогически измерения на приемното семейство”
  • Мария Иванова-Тепавичарова – тема “Модел за обучение в социални умения на лица със зависимост от психоактивни вещества”
  • Туул Селенге – тема „Основни тенденции в развитието на университетското образование в Монголия и България след 1990 г.“
  • Жанета Цонева – тема „Модел на социална работа с наркозависими“
Избрани публикации
  • Господинов, Б. Педагогика. С., 2012, (съавтор).
  • Господинов, Б. Европейско образование. Документи, добри практики, библиографии. Габрово, 2011. (съавтор).
  • Господинов, Б. Институции и субекти на пазара на труда. С., 2004, (съавтор).
  • Господинов, Б. Ефективност на обучението. Същност и отделни аспекти на осъществяване. Пловдив, 1998.
  • Господинов, Б. Към въпроса за базовата педагогическа подготовка на учителите. В: Съвременното обучение между теорията и практиката. С., 2009.
  • Господинов, Б. Педагогическа квалификация на учителите и качество на образованието. В: 120 години университетска педагогика. Между традицията и новите реалности. С,. 2008.
  • Господинов, Б. За дидактическия статус на образованието. - В: Качество на образованието – дидактически измерения. С., 2005.
  • Господинов, Б. За дидактическия статус на методите на обучение. - В: 108 години университетска педагогика. История и образователни перспективи. С., 1996.
Езици
  • английски, руски