Начало / Университетът / Факултети / Факултет по педагогика / Катедри / Дидактика / Преподаватели / гл. ас. д-р Биляна Гъркова

Длъжност
  • Преподавател
Области на научен интерес
  • дизайн и методи на изследвания в образованието и социалната работа;
  • педагогическа и психологическа диагностика;
  • музейни образователни програми
Преподавателска дейност

Бакалавърска степен

• Основи на педагогическите изследвания;
  • Емпирични изследвания в неформалното образование;
  • Емпирични изследвания в социалната работа;
  • Диагностика на аномалното развитие;
  • Музейни образователни програми
Изследователска работа
Научно ръководство - докторантури
Избрани публикации
  • Гъркова, Б. Емпирични изследвания в образованието и социалната работа. С. 2010.
  • Гъркова, Б. Практиката на домашното обучение: алтернатива на училището или опит за преодоляване на проблемите на учебно-възпитателния процес. Годишник на СУ, Факултет по педагогика, Книга Педагогика, Том 106, 2013.
  • Гъркова, Б. Предпоставки за възникване и процесуално-съдържателни характеристики на домашното образование в България. Автореферат, С. 2018.
  • Гъркова, Б. Нагласи на педагогическите специалисти към вариантите на реализиране на алтернативни образователни идеи и подходи в съвременен български контекст. - Педагогика, 2/ 2020.
Езици
  • руски, английски