Срок на обучение: 2 семестъра

Форма на обучение: задочна (платено обучение)

Ръководител: доц. д-р Любен Витанов, доц. д-р Габриела Кирова

e-mail: l.vitanov@fppse.uni-sofia.bg, kirova@uni-sofia.bg

Програмата има за цел подготовката на високо-квалифицирани педагогически кадри в областта на началната училищна педагогика. Чрез включените в нея учебни дисциплини се осигурява необходимата педагогическа и методическа подготовка на завършили ОКС „бакалавър“ или „магистър“ специалности с учителска правоспособност. Обучението в магистърската програма обхваща два семестъра и включва задължителни, избираеми и факултативни дисциплини.

Завършилите магистърската програма придобиват професионална квалификация: педагог, начален учител.

Класирането на кандидатите за платена форма на обучение става по документи на база среден успех от представена диплома. До участие в класиране се допускат само кандидати с минимален среден успех „добър“.