Начало / Университетът / Факултети / Факултет по класически и нови филологии / Новини / Периодични обяви на ФКНФ / Официални издания на ФКНФ / Поредица “Americana“

Изданията от поредицата “Americana“ могат да се намерят в Централна университетска библиотека

Americana1
Книгата представя колониалната епоха на Европа, робството и междурасовите отношения в САЩ, разпадането на съветската система, войните в Афганистан и бивша Югославия.
Americana2
Книгата „Метаморфорзите на постчовешкото“, проследява промените в текстовия и антропологичния статут в условията на дигиталната революция, търсейки пресечните точки между постхуманизъм, постмодерна литературна теория, феноменология и философия на технологиите.
Паралелно се разглеждат трансформациите на книжното тяло – характеристиките, формите и функциите на нововъзникналата компютърно опосредствана текстуалност – и културните трансформации, които повличат след себе си в периода на залеза на печатната книга.