Начало / Университетът / Факултети / Факултет по класически и нови филологии / Новини / Периодични обяви на ФКНФ / MP_KSK_2020 / Южна, Източна и Югоизточна Азия

Срок на обучение: 2 семестъра

Форма на обучение: редовна

Ръководител: доц. д-р Евгений Кандиларов

тел.: 02/ 829 37 82,

e-mail: ekandilarov@uni-sofia.bg

Обучението на магистрантите се развива в 5 основни насоки:
1) разширяване и задълбочаване на ключови знания и понятия, свързани с разбирането на обществата от южна, източна и югоизточна Азия и на актуалните процеси в тях;

2) разширяване и задълбочаване на познанията за културните и политическите връзки на държавите в региона, както и контактите им с Европа – в културен, политически и икономически аспект;

3) запознаване с актуалните състояния и тенденции на икономиките в региона в контекста на глобализацията;

4) подготовка на магистърска теза по актуална обществено- политическа или културна тема, която да разкрие и развие аналитичните способности на студентите, както и уменията им да излагат теза ясно и достъпно;

5) Усъвършенстване на познанията по източен език чрез четене и превод на оригинални текстове.

В резултат на обучението си студентите задълбочават своята компетентност в специфичната за региона обществено-политическа, геополитическа и икономическа и културна проблематика. Тъй като културната компетентност е немислима без определена степен на владеене на съответния език, те подобряват своите комуникативни компетенции в един от важните за региона езици.

Програмата отваря широк кръг от възможности по отношение на професионалната реализация на завършилите магистри. Техните умения могат да намерят приложение в свързани с този район на света, отдели на правителствени и неправителствени организации, на журналистическото поприще и в света на реалната икономика в работата на фирми, работещи и търгуващи с тази част на света, или в източни компании, търсещи възможности за инвестиции в България и в Европа като цяло. Броят на такива компании през следващите години неминуемо ще нараства, поради интензивното развитие на региона и отварянето му към света.

Условия за кандидатстване:

Кандидатите за магистърската програма Южна, Източна и Югоизточна Азия трябва да имат завършено висше образование с минимален успех добър (4,00) от дипломата за бакалавърска степен.

Кандидатите трябва да удостоверят с документ ниво на владеене В2 на английски и на един източен език (японски, китайски, корейски, хинди, виетнамски).

Програма за събеседване

1. Кандидатът излага накратко мотивите си да кандидатства за магистърската програма.

2. Кандидатът описва каква е неговата досегашна подготовка по специалността и къде я е получил.

3. Кандидатът посочва плановете си за бъдеща професионална реализация, свързана с магистърската програма.

Комисията оценява подготовката на кандидата и поставя оценка по шестобалната система.

Балът се образува от средния успех от дипломата за висше образование и от оценката на изпитната комисия.