Начало / Университетът / Факултети / Факултет по класически и нови филологии / Новини / Периодични обяви на ФКНФ / Магистърски програми на ФКНФ

Магистърски програми на ФКНФ, СУ „Св. Климент Охридски“

Факултетът по класически и нови филологии предлага разнообразни магистърски програми, сред които фигурират съвместни програми с преподаватели от различни специалности и факултети на СУ, а също така и със специалисти от престижни институции и университети в чужбина. Част от програмите предлагат модули за специалисти и неспециалисти. В някои от тях обучението се води изцяло на английски или на друг чужд език. Изучаването на езици обаче не е самоцел, а ключ към разбирането на света и другия. Нашите преподаватели са медиатори и преводачи на езици и култури. Магистърските програми на ФКНФ, благодарение на висококвалифицираните университетски преподаватели и добрата материално-техническа база осигуряват задълбочена подготовка, солидни знания и престижна диплома, които отварят нови перспективи за личностно развитие и успешна кариера.

• ВАЖНО:
    Кандидатстването в магистърските програми на Факултета по класически и нови филологии ще бъде САМО ОН-ЛАЙН, на следния уеб-адрес: https://fcml.kmk.uni-sofia.bg/user/login , от 13,00ч. на 21 август до 13,00ч. на 11 септември 2017 г.

Документи:

Молба до ректора по ОБРАЗЕЦ.

Копие на документ за самоличност.

Копие на диплома за висше образование или уверение за завършено висше образование.

Документ за платена такса за участие в конкурса в размер на 30 лв. за един изпит и по 30 лв. за всеки следващ изпит.

• Приемни изпити: 13 септември 2017 г.

Повече информация може а получите на:

тел. 02/846 82 90 или 02/ 9308 381;

e-mail: rmaslarska@uni-sofia.bg

или в стая 231, Ректорат

Пълен списък на магистърските програми :

___________________________________________

Специалност "КЛАСИЧЕСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "НОВОГРЪЦКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "УНГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "ФРЕНСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "ИТАЛИАНСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "НЕМСКА ФИЛОЛОГИЯ" - ИЗБИРАЕМ МОДУЛ „СКАНДИНАВСКИ ЕЗИЦИ“

Специалност "СКАНДИНАВИСТИКА"

Специалност "АНГЛИЙСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "ИСПАНСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалност "ПОРТУГАЛСКА ФИЛОЛОГИЯ"

Специалности: АНГЛИЙСКА ФИЛОЛОГИЯ, ФРЕНСКА ФИЛОЛОГИЯ, НЕМСКА ФИЛОЛОГИЯ, ИСПАНСКА ФИЛОЛОГИЯ, КЛАСИЧЕСКА ФИЛОЛГИЯ, НОВОГРЪЦКА ФИЛОЛОГИЯ

Специалност "ТЮРКОЛОГИЯ"

Специалност "АРАБИСТИКА "

Специалност "ИРАНИСТИКА "

Специалност "КИТАИСТИКА "

Специалност "ЯПОНИСТИКА"

Специалности "ИНДОЛОГИЯ" и "ИРАНИСТИКА"

Специалност "КОРЕИСТИКА"

• Магистърска програма: Общество и култура на Корея
  • специалност Южна, Източна и Югоизточна Азия - Магистърска програма: Южна, Източна и Югоизточна Азия

МЕЖДУФАКУЛТЕТНИ МАГИСТЪРСКИ ПРОГРАМИ

________________________________________________

Специалности "АНГЛИЙСКА ФИЛОЛОГИЯ", "НОВА ИСТОРИЯ"

Специалност "ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ И ЕВРОПЕЙСКА ИНТЕГРАЦИЯ"

МАГИСТЪРСКИ ПРОГРАМИ НА АНГЛИЙСКИ ЕЗИК

________________________________________________

МАГИСТЪРСКИ ПРОГРАМИ НА ФРЕНСКИ ЕЗИК

______________________________________________

По-подробна информация можете да намерите и на сайта на СУ “Св. Климент Охридски“.