Начало / Университетът / Факултети / Факултет по класически и нови филологии / Новини / Международен тест за владеене на японски език 2020г.

МЕЖДУНАРОДЕН ТЕСТ ЗА ВЛАДЕЕНЕ НА ЯПОНСКИ ЕЗИК

На 6 декември 2020 г. ще се проведе международният тест за владеене на японски език. Тази година той ще бъде организиран и проведен в Софийски Университет „Св. Климент Охридски“ (Ректорат).

С оглед на извънредната епидемична ситуация се въвежда нова организация за приемане на документи. Документите се приемат по електронен път - дистанционно, чрез сканирани формуляри, изпратени по електронната поща на адрес: jlpt@admin.uni-sofia.bg

• Всеки кандидат трябва да изпрати следните сканирани документи:

Регистрационен формуляр ( изтегляне тук ). Формулярът се попълва съгласно изискванията, описани в Инструкцията за теста ( изтегляне тук ). След попълването, формулярът се подписва, сканира и се изпраща по електронната поща на горепосочения адрес.

Кандидатите със специални потребности трябва да се запознаят с специалните условия за провеждане на теста за тях ( изтегляне тук ). След това те попълват два документа - регистрационния формуляр от т.1 с изискваната в него специализирана информация, както и допълнителен формуляр за специални потребности ( изтегляне тук ).

Сканирано копие на решение на ТЕЛК/медицинско удостоверение за кандидатите със специални потребности

1. Сканирано копие на платежно нареждане
  2. Декларация за съгласие за обработка на лични данни, подписана собственоръчно за кандидати, навършили 16 г. ( изтегляне тук ) или подписана от родител/настойник за кандидати, ненавършили 16 години ( изтегляне тук ).
  3. Сканирана снимка на кандидата

• Документи ще се подават в периода 15 септември – 15 октомври 2020 г.
  • За кандидатите със специални потребности срокът е до 5 октомври 2020 г.

Таксите са без изменение спрямо миналата година:

Ниво N1: 60.00 лв.

Ниво N2: 50.00 лв.

Ниво N3: 50.00 лв.

Ниво N4: 25.00 лв.

Ниво N5: 25.00 лв.

Таксите се заплащат по банков път по сметка:

Банка: Българска народна банка
Адрес: Пл. "Александър I", № 1, BG-1000 София,
IBAN: BG68 BNBG 9661 3100 1744 01
BIC: BNBGBGSD

Основание за плащане: изпит за установяване на ниво на владеене на японски език