Начало / Университетът / Факултети / Факултет по класически и нови филологии / Новини / Кандидатстудентски курсове на ФКНФ / Кандидатстудентски курсове на КАТЕДРА "АНГЛИЦИСТИКА И АМЕРИКАНИСТИКА"

КАТЕДРА "АНГЛИЦИСТИКА И АМЕРИКАНИСТИКА" - Ректорат СУ, организира:

Подготовка за кандидатстудентски изпит по английски език в СУ „Св. Кл. Охридски“

Всички курсове се водят от преподаватели от катедра “Англицистика и американистика” в СУ “Св. Климент Охридски” в сградата на Ректората. Обучението се осъществява в групи от по 10-12 души. Курсовете са подходящи и за подготовка за матурата по английски език.

• Разширен подготвителен курс (120 учебни часа, 20 седмици, през уикендите един път седмично по 6 учебни часа с почивка от 30 минути)

Цена: 680 лв. (при заплащане на две вноски цената е 350 + 350 = 700 лв.), учебни материали: 45 лв.

Таксата се внася по банков път в сметката, дадена по-долу. Учебните материали се получават и заплащат на място в деня на започване на всеки курс.

Първите групи започват през м. октомври при набиране на съответния брой курсисти.

• Кратък подготвителен курс (60 учебни часа, 10 седмици, през уикендите един път седмично по 6 учебни часа с почивка от 30 минути).

Цена: 380 лв., учебни материали: 40 лв.

Таксата се внася по банков път в сметката дадена по-долу. Учебните материали се получават и заплащат на място в деня на започване на всеки курс.

Първите групи започват в края на м. ноември при набиране на съответния брой курсисти.

Курсовете предлагат:

• Учебни материали, специално разработени от преподаватели от катедра “Англицистика и американистика” в СУ “Св. Климент Охридски”.
  • Автентични тестови задачи от кандидатстудентски изпити и подробни упражнения към всяка от тестовите задачи.
  • Целенасочено трениране на всеки елемент от изпита Dictation (диктовка), Reading Comprehension (четене с разбиране), Cloze Test (тест за попълване на пропуснати думи), Error Identification (откриване на грешки), Paraphrase (парафраза на изречения).
  • Специални упражнения за писане на есе/съчинение – разработване на всеки елемент от текста според критериите за оценка на изпита. Индивидуален подход към всеки курсист при развиването на уменията за създаване на писмен текст на английски език и оценката на достигнатото ниво.
  • Усвояване на конкретните знания и умения, необходими за постигане на високи резултати на кандидатстудентския изпит по английски език в Софийския университет.
  • Периодични тестове за установяване на напредъка по време на курса.

Тренировъчен курс (24 учебни часа, 4 дни) - Цена: 170 лв.

Тренировъчните курсове предлагат:

• Работа по тестови материали от последните реални изпити, които все още не са публикувани.
  • Симулация на приемния изпит по сценария за провеждането му.
  • Подробни обяснения по всеки от направените изпитни варианти.
  • Оценка според изпитната скала на Софийския университет.

Всеки курсист получава:

• Възможност за трениране на уменията си по английски език в реална изпитна среда с измерване на времето за всеки елемент от изпита.
  • Ясна представа за процедурата, по която се провежда изпита.
  • Допълнителни обяснения по основни въпроси свързани с необходимата лексика и граматика за постигане на високи изпитни резултати.
  • Указания и препоръки за написване на есето/съчинението и за критериите, по които то се оценява.
  • Конкретна оценка на достигнатото ниво на подготовката си за изпита по английски език в Софийския университет.

.

Всички курсисти, посещавали 20-седмичен или 10-седмичен подготвителен курс получават 5% отстъпка при записване за тренировъчен курс.

Курсовете се провеждат в четири последователни дни през ученическите ваканции или в два последователни уикенда от 9.00-13.30 ч. или от 14.00-18.30 ч.

Всяка група започва при записване на съответния брой курсисти.

Справки и записване:

тел. 0889057616; e-mail: afeas2016@gmail.com

Следете за актуална информация за конкретните дати и часове на курсовете на: http://eas.uni-sofia.bg/afeas-bg/

Както и във Фейсбук: Фондация “Университетска Англицистика и Американистика – ФУАА”: https://www.facebook.com/AcademicFoundationForEnglishAndAmericanStudies/

Банкова сметка за превод на таксите:

Фондация “УАА”
IBAN BG50UNCR96601081322315
BIC UNCRBGSF
Уникредит Булбанк

Задължено лице: трите имена на участника в курса

Основание за плащане: конкретния курс, за който се записва