Начало / Университетът / Факултети / Биологически факултет / Архив / Кандидат-студенти / ГОРДОСТ: Два бронзови медала за българите от 26-ата Международна олимпиада по биология

На 26-та Международната олимпиада по биология, която се проведе от 12 до 19 юли, 2015 година в град Орхус, Дания, българските участници се представиха достойно в надпреварата с 243 състезатели от 61 страни. Два бронзови медала спечелиха националният шампион на България за тази година Теодор Трифонов от НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“, София и Цветослав Ангелов от СМГ, София. Другите ни двама участника - Виктория Христова от НПМГ „Акад. Любомир Чакалов” и Лъчезар Станчев от ПМГ „Проф. Емануил Иванов“, гр. Кюстендил, получиха грамоти за достойно представяне, което е изключителен успех за България. Ръководители на отбора са доц. Албена Йорданова от Медицински факултет на Софийски университет „Св. Кл. Охридски“, доц. Снежана Томова от Биологически факултет на Софийски университет „Св. Кл. Охридски“ и Радослав Александров – докторант в Институт по молекулярна биология „Акад. Румен Цанев“, БАН.
1
Националният отбор на България по биология за 2015 година: Виктория Христова от НПМГ, Цветослав Ангелов от СМГ, Теодор Трифонов от НПМГ и Лъчезар Станчев от ПМГ, Кюстендил

2
Националният отбор на България по биология з 2015 година с ръководителите му – доц. Албена Йорданова, Виктория Христова, Теодор Трифонов, Лъчезар Станчев, Цветослав Ангелов, доц. Снежана Томова и докторант Радослав Александров