Начало / Университетът / Факултети / Биологически факултет / Конференции / THIRD SEMINAR ON GENETICS WITH INTERNATIONAL PARTICIPATION - SGIP 2019 / УЪРКШОП: РАЗЛИЧНИ МЕТОДИ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА КОМПЕТЕНТНИ КЛЕТКИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ГЕННОТО ИНЖЕНЕРСТВО

Като съпътстващо събитие на SGIP 2019 на 4 октомври 2019 г. в Тех Парк София ще бъде проведен УЪРКШОП на тема:

По време на workshop-a ще бъдат разгледани и детайлно дискутирани основните методи и протоколи за генериране на компетентни клетки E. coli. Ще бъде проведена практическа демонстрация на бактериална електропорация с Eppendorf Multiporator. Допълнително ще бъде обсъден изборът на подходящ щам за клониране и/или белтъчна експресия, стратегии за получаване на компетентни клетки с висока ефективност, както и методи за експериментално определяне на постигнатата трансформационна ефективност.

Заниманията са подходящи за хора с малък или никакъв опит в генното инженерство.

Броят на местата за уъркшопа е силно ограничен (до 10 човека), поради което организаторите ще подберат тези кандидати, които преценят, че ще имат най-голяма полза за професионалното им израстване. Приоритет ще се дава на докторанти и студенти последен семестър от ОКС „Магистър“. Кандидатите трябва да попълнят регистарционна форма , като в нея всички полета са задължителни. Тя следва да бъде изпратена като файл с името на кандидата на организаторите на SGIP 2019 на e-mail: sgip@biofac.uni-sofia.bg най-късно до 30 септември 2019 г. Одобрените участници ще бъдат уведомени по e-mail за тяхната регистрация за участие в уъркшопа. За уъркшопа могат да кандидатстват само регистрирани участници в SGIP 2019, като с предимство ще са тези от тях, които са заплатили такса (регистрации тип А, тип В и тип С).

За участие в това събитие ще бъде издаден отделен сертификат.