Начало / Университетът / Факултети / Биологически факултет / Катедри и самостоятелни звена / Катедри / Методика на обучението по биология / Преподаватели / проф. д-р Наташа Цанова - гост преподавател

тел. 02 8167 298

Образование:

Висше образование: Биологически факултет на СУ “Св. Климент Охридски”, квалификация - учител по биология и химия, магистърска образователна степен.

Научна степен - доктор по педагогика ( шифър 05.07.03. – Методика на обучението по биология)

Научно звание – доцент по шифър 05.07.03. Методика на обучението по биология

Заемани длъжности:

От 1975 г. последователно: специалист-биолог, асистент, ст.асистент, гл.асистент, доцент в катедра Методика на обучението по биология към Биологически факултет на СУ.

Професионален опит:

Лекционни курсове в бакалавърска и магистърска степен на обучение по: “Методика на обучението по биология”, “Аудио-визуални информационни технологии в обучението”, “Методика и техника на училищния експеримент по биология”, “Компютъризация на обучението по биология”, “Управление на познавателната дейност по биология”, “Иновационни технологии в обучението по биология”, “Научно-изследователската дейност по методика на обучението по биология”, “Моделиране на екологично учебно знание”, “Методика за разработване и управление на проекти в областта на биологичното образование”

Членства: Член на СНС по педагогика към ВАК, Член на ФС на Биологически факултет, Член на Атестационната комисия на Биологически факултет, Член на редакционната колегия на списание “Биология, екология и биотехнологии”, Председател на комисия към МОН за изработване на ДОИ (стандарти) за учебно съдържание за КОО “Природни науки и екология” и на комисията за изработване на учебните програми по “Човекът и природата” 5.- 6. клас и “Биология и здравно образование” 7. – 12. клас.

Творческа дейност: над 90 публикации в научни списания, монография, студии, компютърни обучаващи програми и програми за диагностика за средното и висше образование, учебници и учебни помагала.

Участия в международни проекти:

“Укрепване на Балканската мрежа за опазване на мечката” ( “Enhancement of the Balkan Bear Conservation Network”), Швейцарска организация “ПроНатура”

“Образование за биоразнообразието в България”, програма “Дарвин”, съвместно с University of Warwick.

Leonardo da Vinci Pilot Project “Vocational Training in biotechnology Innovation and Environment Protection”

Leonardo da Vinci Pilot Project “Open and Distance Learning in Healthcare Microbiology and Immunology.

Езикова грамотност: руски и английски език

Компютърна грамотност:

Word, Excel, Power Point, Internet

Научни интереси: информационни технологии в обучението, приложна логика, психологически теории за учене, моделиране, алгоритмизация и управление на процеса обучение по биология, екологично образование.