Начало / Университетът / Факултети / Биологически факултет / Катедри и самостоятелни звена / Катедри / Биофизика и радиобиология / Курсове извеждани от преподавателите на катедрата

ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КУРСОВЕ ОТ БАКАЛАВЪРСКАТА СТЕПЕН НА ОБУЧЕНИЕ, В КОИТО УЧАСТВАТ ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ ОТ КАТЕДРАТА

Биофизика и радиобиология – доц. Д. Стефанов, проф. В. Голцев, доц. В. Ганева, гл. ас. М. Кузманова – МБ – 3 и 4 сем.
Биофизика и радиобиология – доц. В. Ганева и проф. В. Голцев – БТ – 3 и 4 сем

Биофизика и радиобиология – доц. Д. Стефанов и гл. ас. М. Кузманова –Б – 7 сем.

Биофизика и биофизични методи на пречистване –доц. В. Ганева и гл. ас. К. Данков – ЕООС – 7 сем.

Биофизика и биофизични методи на пречистване –доц. В. Ганева – БУР – 7 сем.
Биофизика и радиобиология –доц. В. Долчинкова – Б и Х, Б и Г, Б и АЕ и задочни курсове Б и БТ – 8 сем.

Биофизика – доц. Д. Стефанов – АБТ – 8 сем.

Биофизика от курса по физика и биофизика - доц. Д. Стефанов – Фармация при ФХФ – 2 сем. за чужденци (на английски език).

Стабилни изотопи – доц. В. Ганева и ас. М. Паунов – МБ – 4 сем.
Биологични мембрани – доц. В. Ганева – МБ – 7 сем.

Основи на радиобиологията – гл. ас. М. Кузманова - Ядрена химия при ФХФ – 7 сем.

ИЗБИРАЕМИ КУРСОВЕ ОТ БАКАЛАВЪРСКАТА СТЕПЕН НА ОБУЧЕНИЕ, В КОИТО УЧАСТВАТ ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ ОТ КАТЕДРАТА
Свободни радикали в биологията и медицината –доц. В. Ганева – МБ – 4, 6 сем.
Действие на физични фактори в биологични системи – гл. ас. М. Кузманова и ас. М. Паунов – МБ – 3, 5 сем.
Математическо моделиране на биологични процеси –проф. В. Голцев – МБ – 5, 7 сем.
Фотобиология – проф. В. Голцев – МБ – 5, 7 сем.

Биофизика на растенията – доц. Д. Стефанов - МБ – 5, 7 сем.

Биофизика на еволюцията и морфогенезата – доц. Д. Стефанов - МБ – 5, 7 сем.

Биофизика на мозъчната дейност – гл. ас. К. Данков - МБ – 7 сем.
Радиоекология – доц. В. Ганева – ЕООС – 3, 4 сем.

Информационни технологии – ас. М. Паунов - АБТ–1 сем.

МАГИСТЪРСКИ ПРОГРАМИ, В ЧИЕТО ИЗВЕЖДАНЕ УЧАСТВАТ ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ ОТ КАТЕДРАТА

МП „Биофизика“. Преподавателите от катедрата участват в нейното извеждане със задължителните курсове:

Молекулярна биофизика, Биофизика на клетката, Невробиофизика, Биофизични методи, Квантова и фотобиофизика, Биофизика на мембраните, Математическо моделиране на биофизични процеси

Избираеми курсове:
Радиационна биофизика, Радиоекология, Биоенергетика, Биомедицинска радиология, Свободно радикални процеси, Образни техники в биологията, медицината и агронауките, Синергетика, Биофизика на растенията – неинвазини техники в растителната биология, Биофизика на фотосинтезата.

МП „Опазване на околната среда“
Задължителен – Радиоекология

МП „Биохимия“,
Избираем – Свободни радикали и патология