Начало / Университетът / Департаменти / Департамент по спорт / Спортни дисциплини и бази / Спортни дисциплини / Джудо и бойни спортове / Новини

30 г. джудо в Университета

На 15 ноември 2008 г. от 9,30 ч. до 16,00 ч. залата по джудо в Стадион "Академик" бе препълнена от бивши и настоящи възпитаници-джудисти на Софийския университет, за да отбележат 30-годишния юбилей на развитие на бойното изкуство джудо в Алма матер.

Освен демонстрацията на умения в кю и дан от състезателите на Университета, в празника взеха участие, все още изглеждащи млади джудисти на възраст над 35, 40 г. Те демонстрираха завидни умения в отборната среща и убедително победиха с 6:0 иппона младите джудисти.

В залата присъстваха:

Инициатора на поставяне на началото на джудо в СУ, Александър Влахов, който не само победи своя опонент, но изащити ІІІ (трети) дан по джудо.

Републиканския призьор по джудо, вицесветовния и европейски шампион по бойно самбо, призьор от редица бойни стилове, джуджуцу, граплинг и т.н. Камен Георгиев, ІІ (втори) дан по джудо.

Спортистите на годината през съответните спортно-състезателни години.

Бивши и настояки треньори и инструктори в СУ.

Приятели, радетели, съдии, колеги и спомоществователи на джудо в Университета.

Раздялата беше трудна, но се надявам такива срещи да се провеждат и в бъдеще, но не еднократни.

Международен лагер по джудо за незрящи