Начало / Университетът / Центрове / Университетски център „Академия за деца” / Предлагани дейности / Актьорски курс за деца

Целта ни е да изградим морално поколение, да възпитаме деца и младежи със самочувстие, да представим стойностно изкуство. За това използваме похватите на актьорското майсторство, което цели да фокусира таланите, да освободи личността от притеснения и предразсъдъци.

Училището по актьорско майсторство е основано по американски модел на обучение, наречен „Study by Joy” и е един от най-успешните в световен мащаб. При него известни актьори от българския театър, кино, сериали и телевизия преподават и гостуват.

Училището работи по творческия метод на Лий Страсбърг, сред чиито ученици са имена като Робърт де Ниро, Ал Пачино, Джак Никълсън, Мерил Стрийп и много други.

В часовете по актьорско майсторство преподавателите работят с въображението на участниците и развиват тяхната креативност под формата на игри, упражнения и етюди. След натрупване на необходимия сценичен опит, започва работа върху пиеси, откъси и постановки.

Една от основните ползи от актьорските курсове е, че участниците се научават да работят в екип и да общуват заедно. В психологически аспект всички тези упражнения се натрупват в емоционалната памет на участника и повлияват на бъдещото му развитие и характер. Научават се да говорят правилно и свободно, без да се притесняват от аудитория, което е задължително качество за едни бъдещи лидери.

Уроците по актьорско майсторство са полезни за:

• Развитието и обогатяването на вашата личност;
  • Поддържането на духа и физиката в отлична форма;
  • Развитието на творческо мислене и въображение;
  • Преодоляване на напрежението пред аудитория;
  • Развитието на комуникативните умения;
  • Развитието на уменията за работа в екип;
  • Развитието на вашите лидерски качества и самочувствие;
  • Качествено и полезно разтоварване от ежедневния стрес.

Курсовете са подходящи както за всички, които желаят да се занимават с изкуството като хоби, така и за тези, които са решили да го превърнат в своя професия в бъдеще и желаят да натрупат добра обща подготовка преди кандидатстването във ВУЗ.

Организация на заниманията:

• събота или неделя;
  • съботня и неделня;
  • един път през седмицата и веднъж в събота.

Времетраене на занятията - 90 мин. Месечна такса - 65 лв.