Начало / Студенти / Учебни процедури и срокове / Плащане на таксите / Плащане на семестриални такси чрез СУСИ – 2023/2024 летен семестър

20 декември 2023 г. - 16 февруари 2024 г.

Кампанията в СУСИ за плащане на семестриалните такси за зимен семестър на 2023/2024 учебна година ще бъде в интервала 20 декември - 16 февруари 2024 г. и ще бъде достъпна от студентския профил. При нея се използва системата за разплащане на ePay/EasyPay (вече и директно с дебитна/кредитна карта). При такова плащане отпада необходимостта от получаване на печат за платена такса в студентската книжка и присъствено записване. Записването в отдел "Студенти" на студентите, отговарящи на общите изисквания и платили чрез СУСИ, става без да е необходимо присъствието на студента. Заверката на студентската книжка се осъществява в срок до две седмици от началото на семестъра (съгласно заповед РД 19-80/11.02.2020 г.).

За извършване на плащането операторът Ипей АД начислява съответни такси.

Кампанията не важи за приетите от летен семестър на 2023/2024 уч. г. Студентите могат да заплащат семестриалната си такса чрез СУСИ за втори и всеки следващ семестър на следването си.

Забележка: Моля обърнете внимание, че за да виждате курсовете в Мудъл е необходимо да имате семестриален запис за летен семестър, който ще Ви бъде направен след като платите семестриалната си такса. По заповедта на ректора сроковете за плащане са:

- за задочно обучение - до 19.01.2024 г.

- за редовно обучение - до 16.02.2024 г.

Подробна информация

При проблеми, свързани с плащането чрез СУСИ, моля обръщайте се към администраторите на СУСИ за Вашия факултет.

Годишни такси за учебната 2023/2024 г.