Начало / Новини / Новини и събития / „Златно перо“ за Николай Георгиев - режисьор и основател на Университетския театър „Алма алтер“

На 20 май 2022 г. за принос към българската култура Арт академия присъди почетния знак и званието Лауреат на „Златно перо“ на режисьора Николай Георгиев, театрален режисьор и основател на студентския театър „Алма алтер“.

Инициатори на наградата са „Кантус Фирмус“ и галерия „Макта“, които всяка година в навечерието на Деня на българската култура и просвета присъждат почетния знак „Златно перо“ на 24 изявени музиканти, театрали, писатели, художници и журналисти.

Наградите бяха връчени на официална церемония в "Ларгото".

113

В речта си при награждаването Николай Георгиев посвети своето Златно перо на Театър-лаборатория „Алма Алтер“ към Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Създаването и развитието на Театъра осмисля за него тази номинация, посочи режисьорът.

111