Начало / Новини / Новини и събития / Втори балкански семинар на Асоциацията на младите полярни изследователи

Втори балкански семинар на Асоциацията на младите полярни изследователи

В Софийския университет се състоя Вторият балкански семинар на Асоциацията на младите полярни изследователи. Срещата бе на тема „Приносът на младите полярни изследователи от Югоизточна Европа за антарктическата наука“ и в нея участваха млади учени от полярните експедиции на България и Турция.

Директорът на Българския антарктически институт проф. Христо Пимпирев откри събитието. В рамките на срещата участниците обмениха идеи и опит в областта на полярните научни изследвания и обсъдиха бъдещото сътрудничество между балканските антарктически изследователи.

2-2

Организатор на семинара бе българският клон на APECS International (Асоциацията на младите полярни изследователи), световна младежка научна организация, в която членуват над 7500 млади полярни учени от над 100 държави.

3-3
1-1