Начало / Новини / Новини и събития / В Университетската ботаническа градина - Балчик започна изнасянето на колекцията от едроразмерни кактуси и сукуленти

Емблематичната колекция от едроразмерни кактуси и сукуленти е вече в експозиция на открито.

За поредна година, в средата на месец април, поради необичайното топло време, започна изнасянето на еталоните за "Божествената градина" - едроразмерни кактуси и сукуленти. Те са представители на род „Опунция“ и семейство „Столетникови“ (Fam. Agavaceae). През зимните месеци растенията бяха в закрита оранжерия, при температура от 15˚-17˚С. Служители на градината пренасят на ръце крехките растения, като някои екземпляри тежат над 300 кг. и общият им брой надминава 1000. До месец октомври 2016 г. колекцията ще радва гостите на градината.

Емблематичните видове заемат особено място в колекцията на Университетската ботаническа градина - Балчик, тъй като тя е втората по големина в Европа и отстъпва по обем и разнообразие само на тази в Ботаническата градина в Монако.

1-a